RENAULT SCENIC patikimumas

Reali techninės apžiūros statistika iš 20 294 apžiūrų (TRANSEKSTA, 20152025).

Atnaujinta 2026-07-21

Išlaiko iš 1 karto

40,3%

LT vid. 49,4%

Vidutinė rida

233 342 km

mediana 237 000 km

Bendras pralaidumas

58,7%

Registruota LT

2 055

Regitra

Kiek RENAULT SCENIC yra Lietuvoje

2 055 registruota (Regitra) · iš 2 309 907 viso LT

9/100
Retumo indeksas · Labai paplitęs
PaplitęsRetas

Ar verta pirkti RENAULT SCENIC? Ką sako TA statistika

RENAULT SCENIC techninę apžiūrą iš pirmo karto išlaiko 40,3% atvejų — tai pastebimai žemiau nei Lietuvos vidurkis (49,4%, skirtumas 9.2 proc. punkto). Vertinimas paremtas 20 294 realių techninių apžiūrų, atliktų Lietuvos TA stotyse nuo 2015 m. Tai ne gamintojo reklama ir ne užsienio testai — tai faktinė šio modelio būklė Lietuvos keliuose.

Praktikoje tai reiškia, kad daugiau nei kas antras SCENIC į techninę apžiūrą atvažiuoja su trūkumais, kuriuos tenka taisyti ir važiuoti pakartotinai. Perkant naudotą SCENIC verta iš anksto suplanuoti diagnostiką — dažniausiai fiksuojami trūkumai matosi žemiau esančiame išvadų pasiskirstyme.

Iš visų RENAULT SCENIC apžiūrų 41% baigiasi išvada „dideli“ arba „pavojingi trūkumai“ — tai gedimai, su kuriais TA neišlaikoma ir važiuoti nesaugu. Likusi dalis pasiskirsto tarp „be trūkumų“ ir „nedidelių trūkumų“, kurie netrukdo išlaikyti apžiūros, bet rodo, ką verta sutvarkyti.

RENAULT SCENIC parkas Lietuvoje pasiskirstęs tarp dyzelino (67%) ir benzino — abu variantai rinkoje įprasti. Vidutinis dyzelinių SCENIC dūmingumas per TA — 1.745 m⁻¹.

TA pralaidumas iš pirmo karto

Kokia dalis RENAULT SCENIC pirmų (ne pakartotinių) apžiūrų baigiasi „išlaikyta".

RENAULT SCENIC40,3%
Lietuvos vidurkis49,4%

Žemiau vidurkio (-9.2 p.p.)

Rida — ar tavo SCENIC „normalus"?

RENAULT SCENIC ridų pasiskirstymas per TA. Mediana — 237 000 km.

0 km300k600k+ km
Mediana: 237 000 kmVidurkis: 233 342 km

Tipinė RENAULT SCENIC rida per techninę apžiūrą Lietuvoje — apie 237 000 km (mediana, vidurkis 233 342 km). Tai realus atskaitos taškas vertinant skelbimus: jei parduodamo SCENIC rida gerokai mažesnė nei bendraamžių, tai arba retai važinėtas egzempliorius, arba — dažniau — atsukta rida.

Kas dažniausiai genda — RENAULT SCENIC

Pagal 46 907 užfiksuotų neišlaikymo priežasčių. Mediana gedimo metu — 146 069 km.

Dažniausios konkrečios priežastys

  • EsminisSpyruoklė arba jos dalis lūžusi ar stipriai susilpnėjusi
  • EsminisTrūksta žibinto, jis neveikia arba neveikia daugiau nei pusė šviesos šaltinių
  • EsminisVairo trauklės šarnyras per daug nusidėvėjęs arba turi laisvumą
  • EsminisTrūksta pusašio lanksto (granatos) gaubto arba jis nebesaugo nuo purvo
  • EsminisPer daug nusidėvėjęs pakabos kaištis, įvorė arba šarnyras
  • EsminisTrūksta stabdžių žibinto arba neveikia daugiau nei pusė šviesos šaltinių

Duomenys — DVSA MOT (2023), Open Government Licence v3.0. Techninės apžiūros tvarka Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje skiriasi, todėl lyginamas ne praėjimo procentas, o gedimų pasiskirstymas: to paties modelio mazgai dyla vienodai.

Ką dažniausiai randa per SCENIC apžiūrą

  • Dideli trukūmai40%
  • Nedideli trukūmai31%
  • Be trūkumų28%
  • Pavojingi trukūmai1%

Kuro tipai

  • Dyzelinas67%
  • Benzinas22%
  • Benzinas + dujos11%

Tarša (vidurkiai)

  • Dūmingumas (dyzelinas)1.745 m⁻¹
  • CO tarša (benzinas)0.708 %

SCENIC pagal pagaminimo metus

„Maža imtis" — naujesni automobiliai TA privalo eiti tik sulaukę tam tikro amžiaus, todėl kol kas jų apžiūrų nedaug ir rodiklis orientacinis. Duomenys atsinaujina kas savaitę.

Kur SCENIC tikrina TA

Kauno m. sav. · 3 563Tauragės r. sav. · 1 454Vilniaus m. sav. · 1 347Klaipėdos m. sav. · 1 145Panevėžio m. sav. · 863Šiaulių m. sav. · 746Raseinių r. sav. · 731Šakių r. sav. · 551

SCENIC neišlaikė TA ar rodo gedimą?

Aprašyk problemą vieną kartą — autoservisai patys atsiųs pasiūlymus su kainomis. Nemokama, be paskyros.

Gauti pasiūlymus

RENAULT: 48 aktyvių saugos atšaukimų

Patikrink ar RENAULT nebuvo atšauktas iš EU Safety Gate bazės →

⚠️

Perki naudotą RENAULT SCENIC? Patikrink istoriją

RENAULT SCENIC vidutinė rida — 233 342 km. Jei konkretus auto rodo daug mažiau, gali būti atsukta rida. Pasitikrink per CarVertical su 20% nuolaida (kodas KALO).

Paspaudus atsidarys CarVertical su tavo VIN — mokama paslauga su 20% nuolaida (kodas KALO jau pritaikytas).

Dažniausi klausimai apie RENAULT SCENIC

Ar RENAULT SCENIC patikimas automobilis?

Pagal realius techninės apžiūros duomenis RENAULT SCENIC iš pirmo karto TA išlaiko 40,3% atvejų (Lietuvos vidurkis — 49,4%). Skaičiuota iš 20 294 apžiūrų.

Kokia RENAULT SCENIC rida yra normali?

Tipinė RENAULT SCENIC rida per TA Lietuvoje — 237 000 km (mediana). Gerokai mažesnė rida skelbime — signalas pasitikrinti automobilio istoriją.

Kaip dažnai RENAULT SCENIC neišlaiko techninės apžiūros?

41% RENAULT SCENIC apžiūrų baigiasi didelių ar pavojingų trūkumų išvada, su kuria TA neišlaikoma. Bendras pralaidumas (įskaitant pakartotines apžiūras) — 58,7%.

Kokia RENAULT SCENIC tarša per techninę apžiūrą?

Vidutinis dyzelinių RENAULT SCENIC dūmingumas — 1.745 m⁻¹. Per didelis dūmingumas — viena dažnesnių dyzelinių automobilių TA neišlaikymo priežasčių.

Metodika: „Išlaiko iš pirmo karto" — dalis pirminių (ne pakartotinių) techninių apžiūrų, kurios baigėsi teigiama išvada. Duomenys agreguoti pagal markę + modelį; konkretaus automobilio (VIN/valst. nr.) neidentifikuojame. Šaltinis: Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „TRANSEKSTA" (data.gov.lt). Rodikliai orientaciniai, tikslią automobilio būklę nustato tik apžiūra.