RENAULT SCENIC II patikimumas
Reali techninės apžiūros statistika iš 251 apžiūrų (TRANSEKSTA, 2015–2025).
Atnaujinta 2026-07-21
Išlaiko iš 1 karto
37,2%
LT vid. 49,4%
Vidutinė rida
197 547 km
mediana 187 000 km
Bendras pralaidumas
54,2%
Registruota LT
17
Regitra
Kiek RENAULT SCENIC II yra Lietuvoje
17 registruota (Regitra) · iš 2 309 907 viso LT
Ar verta pirkti RENAULT SCENIC II? Ką sako TA statistika
RENAULT SCENIC II techninę apžiūrą iš pirmo karto išlaiko 37,2% atvejų — tai gerokai žemiau nei Lietuvos vidurkis (49,4%, skirtumas 12.3 proc. punkto). Vertinimas paremtas 251 realių techninių apžiūrų, atliktų Lietuvos TA stotyse nuo 2015 m. Tai ne gamintojo reklama ir ne užsienio testai — tai faktinė šio modelio būklė Lietuvos keliuose.
Praktikoje tai reiškia, kad daugiau nei kas antras SCENIC II į techninę apžiūrą atvažiuoja su trūkumais, kuriuos tenka taisyti ir važiuoti pakartotinai. Perkant naudotą SCENIC II verta iš anksto suplanuoti diagnostiką — dažniausiai fiksuojami trūkumai matosi žemiau esančiame išvadų pasiskirstyme.
Iš visų RENAULT SCENIC II apžiūrų 46% baigiasi išvada „dideli“ arba „pavojingi trūkumai“ — tai gedimai, su kuriais TA neišlaikoma ir važiuoti nesaugu. Likusi dalis pasiskirsto tarp „be trūkumų“ ir „nedidelių trūkumų“, kurie netrukdo išlaikyti apžiūros, bet rodo, ką verta sutvarkyti.
Lietuvoje RENAULT SCENIC II — pirmiausia dyzelinis automobilis: 97% apžiūrėtų egzempliorių varomi dyzelinu. Vidutinis dyzelinių SCENIC II dūmingumas per TA — 2.399 m⁻¹.
TA pralaidumas iš pirmo karto
Kokia dalis RENAULT SCENIC II pirmų (ne pakartotinių) apžiūrų baigiasi „išlaikyta".
Žemiau vidurkio (-12.3 p.p.)
Rida — ar tavo SCENIC II „normalus"?
RENAULT SCENIC II ridų pasiskirstymas per TA. Mediana — 187 000 km.
Tipinė RENAULT SCENIC II rida per techninę apžiūrą Lietuvoje — apie 187 000 km (mediana, vidurkis 197 547 km). Tai realus atskaitos taškas vertinant skelbimus: jei parduodamo SCENIC II rida gerokai mažesnė nei bendraamžių, tai arba retai važinėtas egzempliorius, arba — dažniau — atsukta rida.
Kas dažniausiai genda — RENAULT SCENIC II
Pagal 46 907 užfiksuotų neišlaikymo priežasčių. Mediana gedimo metu — 146 069 km.
- Apšvietimas ir elektra24,9%Rasti servisą
- Pakaba23,7%Rasti servisą
- Stabdžiai17,6%Rasti servisą
- Padangos8,3%Rasti servisą
- Vairo mechanizmas8,3%Rasti servisą
- Kėbulas ir konstrukcija6,8%
- Matomumas5,4%
- Išmetimas ir tarša3,2%Rasti servisą
Dažniausios konkrečios priežastys
- EsminisSpyruoklė arba jos dalis lūžusi ar stipriai susilpnėjusi
- EsminisTrūksta žibinto, jis neveikia arba neveikia daugiau nei pusė šviesos šaltinių
- EsminisVairo trauklės šarnyras per daug nusidėvėjęs arba turi laisvumą
- EsminisTrūksta pusašio lanksto (granatos) gaubto arba jis nebesaugo nuo purvo
- EsminisPer daug nusidėvėjęs pakabos kaištis, įvorė arba šarnyras
- EsminisTrūksta stabdžių žibinto arba neveikia daugiau nei pusė šviesos šaltinių
Duomenys — DVSA MOT (2023), Open Government Licence v3.0. Techninės apžiūros tvarka Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje skiriasi, todėl lyginamas ne praėjimo procentas, o gedimų pasiskirstymas: to paties modelio mazgai dyla vienodai.
Ką dažniausiai randa per SCENIC II apžiūrą
- Dideli trukūmai44%
- Nedideli trukūmai28%
- Be trūkumų26%
- Pavojingi trukūmai2%
Kuro tipai
- Dyzelinas97%
- Benzinas2%
- Benzinas + dujos1%
Tarša (vidurkiai)
- Dūmingumas (dyzelinas)2.399 m⁻¹
- CO tarša (benzinas)0.25 %
SCENIC II pagal pagaminimo metus
„Maža imtis" — naujesni automobiliai TA privalo eiti tik sulaukę tam tikro amžiaus, todėl kol kas jų apžiūrų nedaug ir rodiklis orientacinis. Duomenys atsinaujina kas savaitę.
Kur SCENIC II tikrina TA
SCENIC II neišlaikė TA ar rodo gedimą?
Aprašyk problemą vieną kartą — autoservisai patys atsiųs pasiūlymus su kainomis. Nemokama, be paskyros.
Gauti pasiūlymusRENAULT: 48 aktyvių saugos atšaukimų
Patikrink ar RENAULT nebuvo atšauktas iš EU Safety Gate bazės →
Perki naudotą RENAULT SCENIC II? Patikrink istoriją
RENAULT SCENIC II vidutinė rida — 197 547 km. Jei konkretus auto rodo daug mažiau, gali būti atsukta rida. Pasitikrink per CarVertical su 20% nuolaida (kodas KALO).
Dažniausi klausimai apie RENAULT SCENIC II
Ar RENAULT SCENIC II patikimas automobilis?
Pagal realius techninės apžiūros duomenis RENAULT SCENIC II iš pirmo karto TA išlaiko 37,2% atvejų (Lietuvos vidurkis — 49,4%). Skaičiuota iš 251 apžiūrų.
Kokia RENAULT SCENIC II rida yra normali?
Tipinė RENAULT SCENIC II rida per TA Lietuvoje — 187 000 km (mediana). Gerokai mažesnė rida skelbime — signalas pasitikrinti automobilio istoriją.
Kaip dažnai RENAULT SCENIC II neišlaiko techninės apžiūros?
46% RENAULT SCENIC II apžiūrų baigiasi didelių ar pavojingų trūkumų išvada, su kuria TA neišlaikoma. Bendras pralaidumas (įskaitant pakartotines apžiūras) — 54,2%.
Kokia RENAULT SCENIC II tarša per techninę apžiūrą?
Vidutinis dyzelinių RENAULT SCENIC II dūmingumas — 2.399 m⁻¹. Per didelis dūmingumas — viena dažnesnių dyzelinių automobilių TA neišlaikymo priežasčių.